Parę słów o przyszłorocznej Koronie

Pokonanie wszystkich dziesięciu półmaratonów z Korony jest naprawdę fajne, świetne doświadczenie i ogromna skala porównawcza poszczególnych imprez. Znalazłem się w tym zacnym gronie kilku-kilkunastu osób które tego dokonały w tym sezonie, ale już teraz wiadomo, że w przyszłym roku nikt tego nie powtórzy.

Polskie Stowarzyszenie Biegów zajmuje się Koroną Półmaratonów Polskich. Ktoś kto zarządza całą zabawą, musi mieć na uwadze terminy „swoich” biegów. Jeśli organizatorzy w Poznaniu i Warszawie nie mogą dojść do porozumienia co do terminu, przeprowadzają swoje biegi w tym samym czasie i prężą muskuły kosztem biegaczy, to PSB jako zarządzający Koroną powinien dla przykładu usunąć Poznań Półmaraton z listy biegów (dlaczego winny tego zamieszania jest Poznań, pisałem w tym miejscu). Inny pomysł? Zamiast Półmaratonu Warszawskiego włączyć do Korony BMW Półmaraton Praski, też w stolicy. Zamiast Poznań Półmaratonu włączyć inny bieg z Wielkopolski.

cropped-wolnebieganie3-2.jpg
Dobra, pomijamy to, w końcu trzeba pokonać tylko pięć, a nie dziesięć. Udało się opublikować wykaz półmaratonów na przyszły rok, jest Warszawa i Poznań w tym samym czasie (co osobiście uważam za skrajny idiotyzm, bo to dwa największe półmaratony), wypada z listy Półmaraton Ślężański, a wchodzi półmaraton w Gdyni. Wszystko fajnie – jedni zadowoleni, bo wolą biegać po płaskim w mieście, inni nie, bo preferują hasanie po lasach. Gdzieniegdzie pewnie i do teraz dyskutują nad wyższością jednych nad drugimi.

I wszystko byłoby świetnie, temat zamknięty, gdyby nie ciekawa informacja na fanpage’u Półmaratonu Ślężańskiego, opublikowana 1 grudnia.

Drodzy Biegacze. Nie wiemy dlaczego usunięto nas z listy biegów Korony Półmaratonów Polskich. Nasze próby przywrócenia nas na liście spotkały się z odmową. O wykreśleniu dowiedzieliśmy się 01.12.2016 z internetu. Nasz przedstawiciel kilka dni wcześniej będąc na spotkaniu dotyczącym Korony Półmaratonów Polskich podczas konferencji PSB deklarował jak zawsze współpracę i nie usłyszał o zamiarze usunięcia nas z listy.” (pisownia oryginalna)

Gdzieś ta komunikacja kuleje, skoro organizatorzy Półmaratonu Ślężańskiego dowiadują się o wykreśleniu ich imprezy z doniesień internetowych. Od razu przyszło mi do głowy, że ja też spotkałem się z brakiem komunikacji ze strony PSB (już pomijam maile bez odpowiedzi). Bardzo chciałem wziąć udział w tegorocznej konferencji Polskiego Stowarzyszenia Biegów, bo to potężna dawka wiedzy. Jeszcze w sierpniu/wrześniu na stronie PSB wyświetlała się informacja o zeszłorocznej edycji w Trzebnicy (zachęcająca do dołączenia, a jak!), a o kolejnej – listopadowej – nie było ani słowa. Starałem się odwiedzać często stronę, żeby zasięgnąć wiedzy na temat konferencji, ale w listopadzie z powodu braku informacji odpuściłem. Nie ma, to nie ma, może nie organizują, może jest tym razem zamknięta dla ludzi z zewnątrz. I potem magicznym trafem znalazłem wyczerpującą notkę zapraszającą na konferencję, datowaną na… październik 😉 W ostatnim czasie uruchomiono „Herb Półmaratonów” oraz „Herb Maratonów”, działające na zbliżonych zasadach do Korony. Ciekawy jestem z jakich pobudek powstały.

A dlaczego Gdynia musiała wejść do Korony? Poprzez włączenie biegu do Korony, znacznie podnosi się jego prestiż. To teraz zobaczcie, kto jest kandydatem do organizacji mistrzostw świata w półmaratonie w 2020 roku 🙂 A że akurat gdyńska połówka jest organizowana w marcu, to wypadł Półmaraton Ślężański, przeprowadzany w podobnym terminie (pewnie gdyby był w czerwcu to wypadłby półmaraton w Grodzisku Wlkp.). A przecież wystarczyło zrobić jedenaście półmaratonów w Koronie.

Dobra, ponarzekałem sobie, ale przyszłym roku też zdobędę Koronę!

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Parę słów o przyszłorocznej Koronie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s