Nic o bieganiu: Medialna bestia

Przyznaję, że rozkręciłem się ostatnio w kwestiach dziennikarskich. W zeszłym roku zostałem odkurzony przez portal tuWroclaw.com i po długich miesiącach (latach?) przywrócony do pracy przy dziennikarstwie sportowym, poniekąd też dzięki temu blogowi (i teraz on na tym cierpi, bo mam mniej czasu na regularne aktualizacje, ale to się zmieni).

Zaczęło się jeszcze w starym roku, kiedy kolumna z opisem Wolnego Biegania znalazła się w gazecie, której specjalnie nie trzeba przedstawiać żadnemu biegaczowi – Runner’s World. Dwa tygodnie później otrzymałem zaproszenie do… programu radiowego. – Ja tu sobie czytam Runnersa i nagle widzę Ciebie… No nie mogłem nie zaprosić Cię na rozmowę – argumentował gospodarz programu, dziennikarz Radia Wrocław Piotr Pietraszek (swoją drogą jest kopalnią anegdot biegowych). „Występu” w gazecie mogłem się spodziewać, ale już ten wywiad w radiu był zaskoczeniem sporego kalibru. Wszyscy mówią, że wypadłem nieźle, ale nie wiem przypadkiem czy nie mówią tak z grzeczności 😉 Oceńcie sami – WYWIAD.

prasa
Karuzela występów w mediach się skończyła, przeszedłem więc na drugą stronę barykady. Jednym z postanowień noworocznych było zaktywizowanie swojej pracy dziennikarskiej, czyli zamiast tylko chadzać na mecze i pisać sprzed ekranu, wyjść do ludzi i przeprowadzić parę dłuższych rozmów. Na razie idzie nieźle, mam już trzy wywiady za sobą (koszykarka Marissa Kastanek, trener siatkówki Marek Solarewicz, były zapaśnik Józef Tracz), a kolejne trzydzieści w planach! Dlatego też na górze strony powstała zakładka „wywiady„, gdzie będę umieszczał link do przeprowadzonych przeze mnie rozmów, z krótkim opisem i swoją oceną wywiadu. Będą również rozmowy ekskluzywne, tylko dla tego bloga, z ludźmi ze światka biegowego 😉

Zapraszam do poczytania do obiadu, w tramwaju czy autobusie! Mam nadzieję, że warto 🙂 No ba, pewnie, że warto!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s