Grodziska klasa

grodzisk-2W kilkunastu biegach brałem już udział i widziałem różne pomysłowe rozwiązania, ale i mankamenty organizacyjne. Jednak to, co dzieje się w Grodzisku Wielkopolskim przy okazji Półmaratonu Słowaka, to po prostu klasa światowa.

O półmaratonie w Grodzisku Wlkp. słyszałem same superlatywy, a samo miasto dobrze mi się kojarzyło z dawnych wycieczek na mecze Groclinu Dyskobolii. W pewnym momencie w opiniach na temat biegu było już tak słodko, że pomysłałem, że to przesada, po prostu nie może być tak dobrze. I w końcu przyszedł czerwiec 2016 roku, pojechałem do Grodziska i… przekonałem się, że to wcale nie była przesada i z przyjemnością dołączam do słodzących

grodziskW Grodzisku udzieliła mi się atmosfera ogólnej wesołości 🙂

Organizacja na najwyższym poziomie, nawet gadżeciarze mogli być zadowoleni, bo pakiety startowe były bogate, ale przede wszystkim – atmosfera. Jestem gotów zaryzykować swierdzenie, że tam można spotkać się z najlepszą otoczką ze wszystkich biegów w Polsce. Szerzej na temat Półmaratonu Słowaka pisałem w relacji oraz rankingu.

1 marca znowu zrobiło się głośno o Półmaratonie Słowaka, bo ruszyły zapisy na ten bieg, a niedługo potem organizatorzy podjęli dwie świetne decyzje, dzięki którym raz jeszcze pokazali, że należą do krajowej elity biegów ulicznych.

Zapisy w przypadku większości biegów wyglądają następująco: najpierw się zapisujemy na listę startową, a następnie możemy od razu zapłacić i mieć pewne miejsce, albo uiścić opłatę później, jednak jeśli wcześniej wyczerpie się limit uczestników, miejsce nam przepadnie. Zapisy cieszyły się ogromną popularnością i zaledwie w ciągu 22 godzin wypełniono limit 2500 opłaconych biegaczy. Jednak jeszcze 400 osób zarejestrowało się, ale nie zdążyło wykonać przelewu. Co zrobili organizatorzy ze spóźnialskimi? Dali im szansę – jeśli do poniedziałku zapłacą, pobiegną w Grodzisku.

– Z myślą o tych, którzy zarejestrowali się na naszą imprezę, a ich wpłaty nie dotarły na nasze konto przed wypełnieniem się limitu, podjęliśmy decyzję: Wszyscy zawodnicy, których wpłaty dotrą na konto organizatora biegu do poniedziałku, 6 marca 2017 roku, do godziny 8, zostaną wpisani na listę startową. My jako organizatorzy zrobimy wszystko, aby ta decyzja nie wpłynęła na poziom organizacyjny tegorocznej edycji biegu, bowiem dla nas najważniejszy jest biegacz – czytamy na fanpage’u Półmaratonu Słowaka.

Jest to ogromny ukłon w kierunku biegaczy, niespotykany u nas tym bardziej, że w większości większych biegów nikt nie wyobraża sobie iść na rękę biegaczom, limit to limit i koniec. Life is brutal.

Druga sprawa – przekazywanie pakietów startowych. Oczywistym jest, że nie wszyscy opłaceni będą mogli wystartować, bo kontuzje, bo imieniny cioci, bo służbowe wyjazdy, bo wiele innych spraw. W takich sytuacjach dozwolone jest odsprzedawanie  pakietów startowych, ale niestety kwitnie „rynek drogich pakietów”, które sprzedawane są po zawyżonych cenach (widziałem przypadki propozycji odsprzedania nawet za 200 procent pierwotnej ceny!). By uniknąć tego procederu, organizator wziął na  siebie dodatkowe obowiązki i pośredniczy w przekazywaniu pakietów. Jeśli dana osoba chce od kogoś odkupić pakiet, najpierw musi wpłacić kasę na konto organizatorów, a ci przekazują ją potem sprzedającemu. Sprzedaż drożej niż po cenie kupna jest zatem niemożliwa.

Można? Można! „Dla nas najważniejszy jest biegacz” – jak widać, nie są to puste słowa. Dlatego Półmaraton Słowaka będzie obowiązkową moją pozycją w każdym roku startów. Oczywiście w tym roku też się pojawię, bo tam są idealne warunki do uprawiania Wolnego Biegania 🙂

Hej! A wiesz, że Wolne Bieganie jest na Facebooku? 🙂 Kliknij, wpadnij, zobacz, polub, skomentuj, udostępnij, wypij zdrowie – nie pożałujesz! 🙂

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s